Lekarniške steklenice v vrsti

Kako se DMSO in konoplja dopolnjujeta

V zadnjih nekaj tednih sem se poleg CBD-ja veliko ukvarjal z DMSO. Že leta trpim za kožnimi glivicami, ki so bile z veliko ljubezni naprošene, da odidejo in so vseeno ostale. Tako se je začelo iskanje zdravila. Začela je z dieto, nadaljevala z zelišči, kremami in olji ter končala z dimetilsulfoksidom. DMSO je žveplova spojina, ki ima podobne učinke kot CBD. Poglejmo, kako se obe substanci podpirata...

 

Čeprav se DMSO sliši sintetično, se naravno pojavlja v majhnih količinah, na primer v deževnici. DMSO vsebuje žveplo in je bistveni gradnik življenja. Kjerkoli je življenje, se pojavlja tudi DMSO. Danes se industrijsko proizvaja iz celuloze.
DMSO je topilo s številnimi pozitivnimi lastnostmi za zdravje, ki so jih dokazale številne študije. Že v šestdesetih letih prejšnjega stoletja so študije pokazale, da DMSO deluje protivnetno. Zato se uporablja pri akutnih in kroničnih vnetjih, kot je revmatizem.
DMSO je zelo dober nosilec, saj absorbira snovi, jih prenaša in premaguje krvno-možgansko pregrado. Zdravila, vitamine ali zelišča je mogoče raztopiti v DMSO in prenašati v organizem.

dmso 99,9 % cannatrends

 

DMSO prodre tudi skozi celično membrano, kar ima številne prednosti. Pride do mest v telesu, kamor druga zdravila ne morejo. Zaradi sodobnega življenjskega sloga so naše celice pogosto zažlindrene. DMSO pomaga izpirati toksine in presnovne produkte iz celice. Pomaga torej, da nekaj pride v celico ali spet pride iz celice.

Po poročilih bolnikov ima dimetil sulfoksid sposobnost reaktivacije živčnih celic, ki so slabo prekrvavljene. DMSO ni samo nevroprotektiven, ampak celo nevroregenerativen, torej lahko zdravi obolele živčne celice.
Pravzaprav se je DMSO izkazal pri zdravljenju ran po nesrečah. Pospešuje celjenje ran, deluje antibakterijsko in gladi brazgotine. Izkušene kozmetičarke zato DMSO uporabljajo tudi za nego kože in brazgotin.
To so le osnovne lastnosti, potrjene z več kot 10.000 raziskavami.

 

Toda DMSO lahko naredi še več. Študije kažejo, da ima DMSO tudi lajšanje bolečin in dekongestiv. Širi žile, znižuje krvni tlak in spodbuja krvni obtok. Tkivo je bolje prekrvavljeno in obogateno s kisikom. Ne glede na to, ali je na koži ali v notranjosti, deluje antibakterijsko, protivirusno in lajša srbenje. Druge dokazane študije kažejo na učinek na tinitus, astmo, nevrodermitis,...

Učinek CBD-ja

Če primerjate spekter učinkov DMSO s kanabidiolom, lahko vidite, da je veliko učinkov enakih. Ker tudi CBD preko endokanabinoidnega sistema doseže skoraj vse celice in ima tako zelo širok spekter delovanja. Mnogi ljudje trpijo zaradi kroničnih bolečin in vnetij. Tako kot DMSO ima tudi CBD protibolečinski učinek

protivnetno. Kanabinoidi, ki jih vsebuje konoplja, imajo zdravilni učinek, saj se naše telesne celice odzivajo na absorpcijo

cannatrends cbd dmso

Kanabinoidi so programirani. Podobno je z DMSO, ki lahko s svojimi lastnostmi prinese olajšanje ali ustvarjanje zdravja.
Česar DMSO nima in je pomemben učinek CBD-ja, je učinek na našo psiho. CBD deluje pomirjujoče, sproščujoče in pomaga zaspati. THC, ki ga vsebuje prepovedana konoplja, deluje omamno in pomaga pri številnih duševnih obolenjih. Zdravilna konoplja lahko ublaži psihično nelagodje, travme in stres.

Kako se CBD in DMSO dopolnjujeta...

Ker je dimetil sulfoksid topilo, lahko v njem raztopite tudi CBD in izkoristite učinke obeh snovi. DMSO torej pomaga, da CBD še lažje pride v celice in tam deluje lokalno. Deluje kot odpiralec kanalov in ojačevalec učinkov. Kombinacija podpira učinkoviteje, ker DMSO prodre skozi celično membrano in tako pripelje kanabinoide do receptorja hitreje in z manjšo izgubo.

konoplja dmso cbd

A vrnimo se na začetek zgodbe – k kožnim glivicam. Ko sem spoznal DMSO, nisem bil ravno prepričan, da mi bo pomagal. A pravzaprav po toliko neuspehih nisem imel druge možnosti. Zato sem poskusil DMSO in ga nanašal na kožo dvakrat na dan. Po dveh tednih so se glivice začele luščiti. Spodaj je bila spet sveža, sveža koža. Samo nekaj tednov kasneje je moj pityriasis versicolor izginil.

Pri cannatrends.eco se zato ukvarjamo z vprašanjem, ali je mešanica CBD in DMSO učinkovita. Na žalost o tem ni znanstvenih dokazov. Toda ideja o mešanju obeh je popolnoma smiselna. Samoposkus v naši ekipi je bil uspešen, vzorec CBD & DMSO je bil prijetnega okusa in je dobro deloval.
V naši spletni trgovini boste našli različne izdelke DMSO. To še posebej priporočamo 10% CBD oljel z DMSO ali 5% Različica. Če želite kupiti čisti dimetil sulfid v lekarniški kvaliteti kliknite tukaj. Naše Ekipa vam je na voljo za vprašanja.

 

alergijaalergija dmsoAlternativno zdravljenje kožnih glivAstmaastma dmsoCanabidiolKanabidiol dmsoKanabiskonoplja dmsocannatrendsCbdCbd dimetil sulfoksidcbd dmsoCbd dmso mešanicacbd kožacbd kožni rakCbd kožne glivicecbd olje dmsocbd olje dmsoCbdoel dmsocbd oljecbd olje dmsodimetil sulfoksidDMsoDMSO izkušnjeDmso terensko poročiloDmso thcendokanabinoidni sistem dmsovnetjevnetje dmsoHautkoža dmsokožne glivice dmsobolezenbolezen dmsorak dmsoMedicinezdravilo dmsoZdravilo dmso cbdnaturopatijaNaturopatija dmsoPityriasis versicolor konopljaPityriasis versicolor cbdPityriasis versicolor dmsobolečinabolečina dmsotinitus cbdtinitus dmso

1 Kommentar

Claire

Claire

Sam bi rad naredil mešanico cbd olja z dmso za lajšanje bolečin v hrbtu, tako da bi ga izdatno vtrel in oboje zaužil interno, kakšno je sorazmerje padca? 99,9 % DMSO z 10 % CBD olja ?
🙏🙏🙏

Pustite komentar